Druz İş Sağlığı Uzmanı | Adana'da Fabrikadaki İş Kazası
OSGB
Adana'da Fabrikadaki İş Kazası

Adana'nın Sarıçam ilçesinde vinç sepetinden düşen 6 işçiden biri daha hayatını kaybetti.


 

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir fabrikanın çatısındaki onarım işi için bindikleri vinç sepetinden düşen 6 işçiden yaralı Halil Aslan da tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Yüreğir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşamını yitirdi. Böylece kazada ölenlerin sayısı 5'e yükselmiş oldu.
 
Bu arada, işçilerin üzerlerinden kimlik çıkmaması nedeniyle çalışma arkadaşlarının beyanı doğrultusunda öldüğü açıklanan Cengiz Kutlam'ın kazadan yaralı kurtulduğu, yakınlarının teşhisi doğrultusunda hayatını kaybeden işçinin Latif Kaya olduğu belirlendi.
 
Yaralı Kutlam'ın Çukurova Dr. Askim Tüfekçi Devlet Hastanesinde tedavisinin sürdüğü öğrenildi.
 
Dün, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir fabrikanın çatısındaki onarım işi için vinç sepetine bindirilen 6 işçi, henüz belirlenemeyen nedenle düşmüş, işçilerden Murat Gümüş ve Latif Kaya olay yerinde, Mustafa Gümüş ve Fehmi Kaya ise kaldırıldıklarını hastanelerde yaşamını yitirmişti.
 
Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında firma sahibi A.E, taşeron firma yetkilisi H.T. ile vinç operatörü U.P. gözaltına alınmıştı.

KAYNAK: https://www.haberler.com/adana-da-fabrikadaki-is-kazasi-9856073-haberi/