Druz İş Sağlığı Uzmanı | İş Güvenliği Uzmanını Gözyaşlarına Boğan Kaza: 1 Ölü
OSGB
İş Güvenliği Uzmanını Gözyaşlarına Boğan Kaza: 1 Ölü

İş Güvenliği Uzmanını Gözyaşlarına Boğan Kaza: 1 Ölü - İstanbul


Kadıköy'de bir inşaata toprak dökümü sırasında yol çökünce hafriyat kamyonu devrildi. Kamyonun altında kalan işçi Mehmet Demirkaya feci şekilde hayatını kaybetti. İş güvenliği uzmanı bir kadın, gördüğü manzara karşısında gözyaşlarını tutamadı.

Bölgedeki inşaatlar yüzünden benzer kazaların sıklıkla yaşandığı Kadıköy’de bir işçi devrilen hafriyat kamyonunun altında kalarak hayatını kaybetti. Kaza saat 10.30 sıralarında Erenköy Yakutlar sokakta meydana geldi. Sokakta bulunan inşaata hafriyat kamyonundan toprak dökümü yapılıyordu. Bu sırada kamyonun ağırlığıyla yolda meydana gelen ufak çaplı çökme nedeniyle damperi açık olan kamyon devrildi. Kazada işçilerden Mehmet Demirkaya (66) tonlarca ağırlığın altında kaldı. Kazayı gören çevredeki vatandaşlar, itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi. Kısa sürede gelen itfaiye ekipleri işçiyi kurtarmak için seferber oldu. Yaklaşık yarım saat süren çalışmalar ardından Demirkaya kamyonun altından çıkarıldı. Sağlık ekipleri, talihsiz işçinin hayatını kaybettiğini belirledi.

Demirkaya’nın cenazesi ambulansa konularak Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesinin morguna kaldırıldı. Kazada park halindeki bir araçta zarar gördü.

Çevredeki vatandaşlar inşaat çalışmalarından şikayetçi olduklarını söyledi. Melek Giray, “Bu bir kazadır ama çok inşaat var. Kendimizi rahatsız ve güvensiz hissediyoruz. Yürürken bile başımıza bir şey gelebilir “diye konuştu.

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI KADIN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI
Aynı sokakta oturan iş güvenliği uzmanı Gülay Başpınar, gördüğü manzara karşısında gözyaşlarını tutamadı. Kamyon altında kalan işçiyi gören Başpınar, “Kazanın nasıl olduğunu bilmiyorum ama iş güvenliği yok mu bu inşaatta. Ben de bir iş güvenliği uzmanıyım.Toprak altında kalmış, çok kötü oldum. Etkilendim” diye konuştu.

Gözaltına alınan kamyon sürücüsü polis merkezine götürülürken olayla ilgili inceleme başlatıldı.

KAYNAK: Sözcü